Korkové podlahy Jeseník – kvalita ve všech ohledechicoPosted by:  :  Category: Bydlení

Korek je výborný materiál, který se hodí nejen na zátky do vinných lahví.
Přírodní korek je kůra stromu Quercus Suber, česky korkového dubu. Roste na Pyrenejském poloostrově, na Sardinii, na jihu Itálie a na severu Afriky. Kůra se získává loupáním, živé stromy přitom nejsou poškozeny. Svůj “kabát” si neustále obnovují, takže po devíti letech je možné ho znovu “svléci”.

Korkové podlahy mají při správné údržbě dlouhou životnost, dobře odolávají vlhkosti, jsou stlačitelné a pružné. Když na ni postavíte těžkou skříň a po čase ji přestěhujete na jiné místo, stopa po ní zmizí. Korkové dlaždice bývají dvouvrstvé. Vnitřek tvoří aglomerované korkové jádro, dekorační vrstva může být buď korkový masiv, nebo korková či dřevěná dýha. Povrch se natírá olejem, voskem nebo lakem. Někdy se můžete setkat s korkovými dlaždicemi opatřenými ochrannou vinylovou fólií. Fólie zvyšuje odolnost, ale snižuje estetické působení korkové struktury. Čím je dlaždice silnější, tím je podlaha komfortnější. Masivní šesti- až osmimilimetrové dlaždice umožňují opakované přebrušování. Pokládání korkových podlah a jejich následnou údržbu na severní Moravě provádějí jeseničtí podlaháři EKOMPLEX – pokládka a renovace podlah Jeseník.
Krkové podlahy jsou ekologický materiál s výbornými technickými vlastnostmi. Jsou dobrým tepelným i zvukovým izolantem: časem se nerozpadají, odolávají plísním a chemikáliím, jsou antistatické. Díky skvělým vlastnostem korku můžete mít korkovou podlahu bez obav v koupelně, v kuchyni i v dílně.
Podlaháři Jeseník vám zpracují nezávaznou cenovou nabídku korkové podlahy, o kterou si můžete právě teď pohodlně z domu požádat vyplněním poptávkového formuláře na internetových stránkách podlaháři Jeseník. Firma EKOMPLEX – pokládka a renovace podlah Jeseník nabízí prodej a pokládku všech druhů korkových podlah. Poradí vám při výběru vhodného materiálu a seznámí vás se způsobem údržby vaší nové korkové podlahy, aby vám vydržela dlouhá léta ve výborném stavu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.