S výběrem podlahy vám pomohou podlaháři JeseníkicoPosted by:  :  Category: Bydlení

Pokoje stavíme od podlahy

Při výběru podlahy musíme myslet na vše – i na detaily. Obléci podlahu do slušivého kabátu, který bude zároveň praktický a snadno udržovatelný, není tak úplně snadné. Počáteční těžkosti se sbíráním informací by vás neměly odradit od příjemné výzvy dát místnostem osobitý styl.

Volba materiálu

Při výběru budeme vždy skloňovat známý poměr – cena versus kvalita. Stejně jako při výběru jakékoliv jiné věci bychom neměli „skočit“ na ty nejlevnější nabídky. Bývají to výrobky nejnižší kvalitativní třídy, s malou odolností proti mechanickému poškození a s rychlejším fyzickým stárnutím. Dobrou službu nám poskytnou všechny typy materiálů střední kvalitativní třídy. Ti, kdo touží mít dřevěné podlahy alespoň vizuálně, mohou s klidem zvážit, zda koupit PVC, linoleum nebo lehce přeceňované laminátové lamely. Všechny tyto druhy podlahových krytin se totiž ve svých vlastnostech příliš neliší. U PVC stále trochu stereotypně přetrvává negativní pohled, který tento materiál získal v 70. a 80. letech minulého století. Zavinilo to používání nepříliš kvalitních výrobků a ruku v ruce s tím šla lajdácká pokládka v místnostech. Laminátové lamely také těží svoji oblibu částečně neprávem z toho, že se pokládají jako palubky nebo parkety, což podvědomě vyvolává pocit, že jde o dřevěné podlahy. Každému doporučujeme před vlastním výběrem podlahy využít dlouholetých zkušeností, které mají podlaháři.

S výběrem podlahy a její instalací vám pomohou podlaháři Jeseník

Podlahářství Jeseník k vám vyšle zkušeného podlaháře, který na místě prohlédne místo, kde se bude provádět pokládka podlah, posoudí klimatické podmínky, kvalitu podkladu, plánovaný způsob zatížení a účel, ke kterému bude podlaha sloužit. Na základě těchto informací a s využitím nasbíraných zkušeností vám podlahář z podlahářství Jeseník poradí s výběrem podlahy, rozpočítá potřebné přípravné a pokladačské práce a náklady na potřebný materiál (podlahovinu, lepidla, podložky, lišty, rošty apod.). Poté vám podlaháři Jeseník předloží kompletní nabídku se započtením veškerých nákladových položek.

Nezapomeňte na lišty

Vše se má dotáhnout do konce – podlaha bez soklových lišt a začištěných přechodů z jednoho typu podlahové krytiny na druhý je neúplná. Nejde jen o přemrštěnou estetiku. Do nerovných spár a škvír se více ukládají nečistoty, prach s mají zde útočiště roztoči a nejrůznější nežádoucí broučci. Správně ukončené podlahy těmto skutečnostem zcela nezabrání, ale účinně jim čelí.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.