Luxusní dovolená v EgyptěicoPosted by:  :  Category: Cestování

Luxusní dovolená v Egyptě? To je synonymum pro dovolenou v Tabě, nádherném letovisku rozkládajícím se na východním pobřeží Sinajského poloostrova, cca 100 kilometrů od letoviska Sharm El Sheikh. Přestože patří Taba mezi nejoblíbenější letoviska Egypta, nemusíte se zde bát přeplněných pláží a davů turistů na pobřeží.

Stejně jako Sharm El Sheikh je také Taba výborným místem pro potápění, které je zde díky profesionálním potápěčským střediskům dostupné jak zkušeným potápěčům, tak naprostým začátečníkům, kteří si mohou vychutnat fantastický pohled na pestrý podvodní svět Rudého moře. Využijte srovnávač zájezdů New Travel.cz a i vy si budete užívat nevšední chvíle při potápění, odpočinek na slunných plážích či komfort zdejších hotelů.

Potápění Taba

Jednou z největších atrakcí Taby, která sem láká turisty z celého světa, je potápění a šnorchlování, které si můžete užívat v celé řadě krásných lokalit. Nejčastějšími lokalitami vyhledávanými potápěčskými školami jsou Mugabilla Major s krásnými korály a sasankami, Picasso Reef, Fjord the hole, Fjord Banana, Coral City a Angel Net, kde můžete spatřit nejen hejna pestrobarevných korálových rybek, ale také barakudy či rejnoky.

Potápění v Tabě je skvělou zábavou, která jistě příjemně zpestří vaši dovolenou na Sinaji u Rudého moře a umožní vám poznat toto letovisko ze zcela jiného úhlu.

Tipy na výlety v Tabě

Kromě potápění byste si v Tabě neměli nechat ujít také fakultativní výlety, s nimiž poznáte nejen egyptskou kulturu a zdejší památky, ale také krásy nedaleké Izraele a Jordánska. Mezi oblíbené zájezdy patří zejména návštěva hlavního města Izraele, Jeruzaléma, kde můžete navštívit četné památky, jako je například Zeď nářků, Chrámová hora a Chrám Božího hrobu.

Dalšími zájezdy jsou například cesta do Jordánska a skalního města Petra, která je považována za další z divů světa a díky své kulturní hodnotě bylo zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, výlety na Mojžíšovu horu nebo do Duhového kaňonu, který je jedinečným příkladem krásy Sinajského poloostrova.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.