Egypt a faraonova pomstaicoPosted by:  :  Category: Cestování

Uvažujete o dovolené v Egyptě? Ještě jste se nerozhodli, protože vás známí straší faraonovou pomstou? Nevěšte hlavu, spousta turistů Egypt navštíví i několikrát do roka a pobyt přežijí v plném zdraví. Dovolená v Egyptě je určitě správná volba.

Co je to vlastně tzv. faraonova pomsta? Jako faraonova pomsta se označují střevní problémy, které způsobují bakterie, na které náš organismus není zvyklý. Většina turistů má ovšem průjmová onemocnění, které si způsobí nevhodnou kombinací nabízeného jídla, pitím ledových nápojů, vody v bazénu (ne úmyslně), dlouhým pobytem ta slunci v kombinaci s klimatizací na pokoji. Podobná onemocnění vás mohou potkat i v Turecku, Tunisku, Řecku nebo dokonce na dětském táboře v jižních Čechách (nebo i jinde).

Pokud vás střevní potíže v Egyptě postihnou, je dobré začít léčbu ihned, jakmile se objeví první příznaky. Mezi ty paří nevolnost, zvracení, bolesti břicha, zvýšená teplota. V každé lékárně jsou běžně dostupné léky Antinal nebo Drotazide, pro malé děti i ve formě suspenze. Pokud se vyskytne těžší průběh nemoci, je možno navštívit hotelového lékaře nebo informovat delegáta, který vám pomůže lékaře zajistit. I po té co se vám uleví, je dobré dodržovat dietní režim a nepřehánět to s pobytem na slunci.

Zájezdy do Egypta jsou velmi populární a realizují se po celý rok. Zvýšené riziko různých onemocnění je určitě v letních měsících, kdy teploty v Egyptě dosahují i přes 40°. S výběrem zájezdu do Egypta vám rádi poradíme. Nabízíme pobytové , poznávací i zájezdy last minute Egypt. Kompletní nabídku naleznete na  abazajezdy.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.