Ostrovní ŘeckoicoPosted by:  :  Category: Cestování

Řecké ostrovy stejně jako pevninské Řecko přilákají každoročně velké množství turistů.  To je dáno nejen krásou země a jejím kulturním bohatstvím, ale i tím, že řecká letoviska si udržují vysoký standard. Dovolená Řecko je pro mnohé spojená především s řeckými ostrovy, vybírat můžete mezi třemi moři.

V Jónském moři stojí za návštěvu ostrovy Korfu, Lefkada, Zakynthos, Kyklady, Rhodos, Kos a Samos. V Egejském moři je oblíbený především poloostrov Chalkidiki a ostrov Lesbos. K nejnavštěvovanějším patří ostrov Kréta. Řecko 2010 je výbornou volbou pro každého, ať jedete s dětmi, s přáteli nebo jen s partnerem na last minute pobyt do Řecka.

K životu Řeků patří neodmyslitelně  rodina a ohnivé diskuse, ale také kavárna nebo spíše hospůdka, která nesmí chybět ani v té nejzapadlejší vesnici. Sociální život se odehrává většinou na naměstí, kam se chodí na večerní procházky a kde se často odehrávají i společenské či sportovní akce. Zkuste na chvíli řecký styl života, uvidíte, že si skvěle odpočinete.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.