Nejoblíbenější hračky pro dětiicoPosted by:  :  Category: Hračky a dětské zboží

Rodiče společně s dětmi sice žijí většinou pod jednou střechou, ale jejich světy jsou naprosto odlišné. Tedy ne vždy, ale pravidlem zůstává, že jen skutečně velice empatičtí jedinci jsou schopni porozumět svému dítěti. Děti však potřebují vědět, že je rodiče mají skutečně rádi. I díky tomu jim kupují různé hračky, což ale neznamená, že by si tímto způsobem mohli koupit i lásku. Hračky jsou však ideální možností k tomu, abychom dětem řekli, že nám na nich záleží.

Společenská hra stmelí rodinu

Mnohem lepší je však společenská hra, která spojí všechny členy rodiny do jednoho velkého týmu, který buď soutěží společně, nebo se rozdělí na skupinky, které se snaží dosáhnout vítězství. Možná právě zde se formují první rodinné vztahy, neboť u hry se nejlépe pozná charakter člověka. Neměli bychom se snažit za každou cenu děti nechávat vyhrát, abychom v nich neprobudili zbytečně vysoké ego, ale jisté je, že každá společná aktivita je důležitá.

Stavebnice nebo panenky?

Většinou platí pravidlo, že stavebnice jsou pro chlapce, a panenky zase pro děvčata. Nemusíme však s tímto bezvýhradně souhlasit. Dnešní stavebnice toho dokážou rozhodně mnoho, z čehož vyplývá, že i trošku šikovnější dívka může postavit pro svou panenku pěkný domeček. U chlapců bychom asi pak těžko prosazovali, aby si hráli s panenkami. Ať je to již tak či jinak, děti si rády hrají a rodiče by je v tom měli podporovat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.