atěrači Ústí nad Labem vždy dosáhnou dokonalého výsledkuicoPosted by:  :  Category: Nemovitosti

Svět kolem nás hraje všemi barvami – nebojme se proto používání barev na fasádách domů. Jen si dávejme pozor na některé křiklavé tóny, abychom z domu neměli cirkusové šapitó. Svěřme tuto práci zručným natěračům z Ústí nad Labem, kteří mají dostatek zkušenosti i potřebné vzdělání pro výběr správného druhu barev pro každou aplikaci a dokážou navrhnout správné odstíny.

Natěrači Ústí nad Labem provádějí nátěry fasád domů i velkých průmyslových objektů v Ústí nad Labem a ústeckém kraji a nabízí vám své služby:

 • Nátěry fasád s pomocí žebříku, vysokozdvižné plošiny, lešení, závěsných lávek
 • Nátěry omítek prováděné s využitím horolezecké techniky
 • Opravy fasád včetně zaizolování nalezených prasklin omítek
 • Omítky a štuky – aplikace nových i opravy starých omítek
 • Čtvero barev na fasádní nátěry

  Různé typy mají různé vlastnosti a hodí se do jiného prostředí i na jiné podkladové vrstvy. Jaké existují základní typy barev? Rozlišujeme čtyři: akrylátové, silikonové, silikátové a vápenné. Prvně jmenované nátěry se těší velké oblibě především pro svou příznivou cenu a poměrně jednoduchou aplikaci, avšak mají jednu značnou nevýhodu – jejich velkou a stálou nectností je totiž mnohem větší špinivost. Proto se tento typ barev zpravidla doporučuje do míst s nižší prašností a rozhodně není vhodné těmito barvami natírat zdi, u kterých by následně mohly nastat problémy s vlhkostí.

  Výhody akrylátových a silikonových barev

  Naproti tomu se u akrylátových barev podařilo podstatně vylepšit hodnoty paropropustnosti a odolnosti vůči vodě. V tomto ohledu si dnes tyto nátěry neudělají ostudu ani při srovnání se silikonovými barvami. Ty jsou v současné době považovány za extratřídu mezi fasádními barvami, a to se samozřejmně odráží i na jejich ceně. Silikonové barvy jsou paropropustné, mají výbornou hydrofobitu a při vhodném strukturování povrchu omítky vykazují fasády samočistící schopnost. Díky všem těmto jedinečným vlastnostem jsou silikonové barvy hojně využívány v prostředí s vysokou prašností a s vysokým podílem exhalací.

  Jako z obrázků Josefa Lady

  Další dva typy barev, silikátové a vápenné, jsou nejstarším druhem fasádních nátěrů. V současnosti se používají stále častěji, jelikož se ukázalo, že disperzní barvy nelze použít všude, protože se na některé podkladní vrstvy vůbec nehodí. Natírají se jimi stavby, které nelze vůbec nebo jen za cenu příliš vysokých nákladů odizolovat od zemní vlhkosti. Jde především o nejrůznější památkově chráněné objekty, u kterých by se zásahy do konstrukce znehodnotila jejich historická hodnota. Je třeba počítat s tím, že silikátové a vápenné barvy mají vysoké nároky na kvalitně připravený podklad.

  Natěrači Ústí nad Labem nabízí nátěry fasád – barvení omítek obytných domů i velkých průmyslových objektů.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.