Kontaktní čočkyicoPosted by:  :  Category: Zdraví

Kontaktní čočky

Vznik kontaktních čoček se datuje k roku 1961, kdy pan Otakar Wichterle za pomoci přístroje sestaveného ze stavebnice Merkur vytvořil první kontaktní čočky. Vynález si nechal patentovat. Bohužel vzniklo několik sporů s firmou NPDC z USA, soud nakonec český vynálezce vyhrál, ale ani toto nebylo nic platné. Česká akademie se totiž vzdala licenčních smluv a tímto připravila Českou republiku o nemalé finanční prostředky. Kontaktní čočky způsobily revoluci v korekci zrakových vad. Mohou se bez problémů využívat v běžném životě a hlavně nejste nijak omezeni např.: při sportu i jiných náročných aktivitách. Z hlediska délky nošení se využívají:

-denní kontaktní čočky – jsou prakticky nejzdravějším typem pro použití. Kontaktní čočka se ráno aplikuje a večer jednoduše vyhodí. Nepotřebujete žádné roztoky pro čištění.

-14 denní kontaktní čočky – interval výměny jak už název napoví je 2 týdny. Po použití se tyto musí ošetřit roztokem, aby jste zamezili přenosu různých nečistot a infekcí do oka.

-měsíční kontaktní čočky – je to obdoba dvoutýdenních pouze s delším intervalem výměny. Je nutné je ošetřit taktéž roztokem.

-čtvrletní kontaktní čočky – v přepočtu cena a den používání jsou tyto čočky nejvýhodnější. Taktéž jako 2 týdenní se musí ošetřit v roztoku

-roční kontaktní čočky – dnes se téměř nepoužívají Zvláštní kategorií jsou kontinuální čočky, které se díky vysoké propustnosti kyslíku k oku dají používat i přes noc. Pro zábavu a změnu barvy oka slouží barevné kontaktní čočky. Vyrábějí se jak v dioptrickém i nedioptrickém provedení. Jsou vhodné pro různé oslavy a párty no prostě když chcete být in, ale i pro korekci vad oka.

Pro používání kontaktních čoček je nutné dodržovat několik pravidel: -dejte na doporučení Vašeho kontaktologa a používejte čočky, které Vám doporučí

-při aplikaci dodržujte zásady hygieny

-při jakémkoliv podráždění nebo zarudnutí očí, čočky vyjměte a kontaktujte kontaktologa -čtěte vždy příbalové letáky

-při výměně za jiný typ čoček vždy prokonzultujte s Vaším kontaktologem

příjemné používání kontaktních čoček přeje www.kontaktni-cocky-shop.cz

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.